اگر چه پاشنه آشیل سلول های بنیادی اخبار پزشکی

اگر چه: پاشنه آشیل سلول های بنیادی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزارش تخلفات انتخابات ۹۶ و ۸۸ برابر بود/ موسوی لاری توبه کند ، کدخدایی

سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌و‌گویی تاکید می‌کند که تایید صلاحیت کاندیداها در هر انتخابات تنها مختص به همان دوره است.

گزارش تخلفات انتخابات ۹۶ و ۸۸ برابر بود/ موسوی لاری توبه کند ، کدخدایی

کدخدایی:گزارش تخلفات انتخابات ۹۶ و ۸۸ برابر بود/موسوی لاری توبه کند

عبارات مهم : اعتبار

سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گویی تاکید می کند که تایید صلاحیت کاندیداها در هر انتخابات تنها مختص به همان دوره است.

به گزارش عصرایران,عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گوی خود از حرف و حدیث هایی در مورد رد صلاحیت روحانی پیش از انتخابات سال ۹۶ سخن گفته و اعتقاد است که میزان تخلفات در انتخابات سال ۸۸ با سال ۹۶ به یک میزان بوده است.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

گزارش تخلفات انتخابات ۹۶ و ۸۸ برابر بود/ موسوی لاری توبه کند ، کدخدایی

*یک فردی بیان کرده بود ما به جای اینکه از خدا بترسیم از شورای نگهبان می ترسیم. در اصل این عنوان جای تاسف دارد. نقض این مساله این است که بسیاری از نمایندگان علیه شورای نگهبان صحبت می کنند و شورا هم آگاه است لذا نمایندگان نباید از شورای نگهبان بترسند.

*12 نفر کارشناس به اعتبار شخص حقیقی خود در شورای نگهبان هستند و اینها هر کدام براساس برداشت از قوانین شرعی نظر می دهند. اگر نظر هر فردی بخواهد اعتبار پیدا کند نیازمند این است که 6 رای دیگر هم کنارش بیاید لذا هیچ فرقی بین نظر دیگران با نظر آیت الله جنتی وجود ندارد و فقط به استثناء قوانین شرعی فقط نظر چهار تن از مردها فقها اعمال می شود بنابراین هیچ تفاوتی بین رای اعضا و دبیر وجود ندارد و رای همه افراد منوط به مبانی استدلالی که در پی آن آمده است که آیا این رای مستدل به سوابق است یا خیر که منوط بر این ممکن است رای داده شود یا نه.

سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌و‌گویی تاکید می‌کند که تایید صلاحیت کاندیداها در هر انتخابات تنها مختص به همان دوره است.

*اعتبار تایید صلاحیت افراد در مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان فقط به فقط مربوط به همان دوره هست. در دوره بعد مجدد از نو بررسی صلاحیت صورت می گیرد.

*فلان فرد چندین جلسه درمورد رد تئوری ولایت فقیه بحث کرده است و یا یک اقدام عملی خلاف نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران انجام داده هست. بعد این مورد هم عدم التزام به اسلام هست. به عنوان نمونه در خبرگان قبل امتحان و یا بعد از امتحان عدم التزام بررسی می شود ولی ظاهرا صلاحیت های عمومی را بعد از امتحان بررسی می کنند.

*{آقای موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات بر این باور هستند که هرگاه دولت و شورای نگهبان از نظر سیاسی همسو نیستند کار انتخابات به مسئله می خورد مانند انتخابات مجلس ششم که خود ایشان وزیر کشور بود.} ایشان باید بروند از این حرف توبه کنند چراکه خودشان وزیر کشور بودند و اینگونه نیست. در هر انتخاباتی تخلفاتی وجود دارد و لازمه آن است که بررسی های بیشتری صورت گیرد. تنها انتخاباتی که تاخیر در آن صورت گرفت انتخابات 88 و آن هم با مجوز ولایت فقیه بود. شورای نگهبان باید در برابر تخلفات مسئول باشد و آنجایی که مورد نیاز است به قوه قضائیه رجوع کند.

گزارش تخلفات انتخابات ۹۶ و ۸۸ برابر بود/ موسوی لاری توبه کند ، کدخدایی

*از جهت گزارش هایی که به ما می رسد بین انتخابات 96 و انتخابات 88 برابری بوده حتی در مصادیق هم مشابهت های زیادی بوده ولی انتخاباتی که تخلفاتی باشد که تاثیر روی انتخابات و آینده انتخابات دارد معمولا در حوزه انتخابات مجلس داریم ولی در ریاست جمهوری بین 88 تا 96 تعداد گزارشات تخلفات زیاد بوده و زیاد هم در حوزه قوه مجریه بوده است چراکه وزارت کشور و قوه مجریه خود برگزار کننده هستند.

* {آیا این امکان وجود دارد که مدیر جمهور یک دوره باشد و دوره دوم صلاحیت خود را از دست بدهد؟} بله وجود دارد به عنوان نمونه راجع به آقای روحانی چنین بحث هایی وجود داشت ولی در نهایت رای آوردند. شورای نگهبان نسبت به این پرسشها بیهوده واکنشی نشان نمی دهد ولی اگر به دنبال این باشند که کیان نظام را برهم بزنند قطعا وارد عمل شده است و دراینجا دیگر وی مدیر جمهور نیست و خلاف سوگند خود عمل کرده هست. به عنوان نمونه تصمیم به مذاکره با آمریکا گرفته شده است ولی شورای نگهبان می بیند که این تصمیم علی رغم سیاست های کلان نظام است و در این صورت دخالت خواهد کرد.

سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌و‌گویی تاکید می‌کند که تایید صلاحیت کاندیداها در هر انتخابات تنها مختص به همان دوره است.

واژه های کلیدی: اعتبار | امتحان | تخلفات | نگهبان | انتخابات | رد صلاحیت | انتخابات 96 | انتخابات مجلس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog